Dünya mobil istatistiklerini izleyen App Annie, tüm zamanları kampsayan araştırmasına göre en çok indirilen Android uygulamaları istatistiklerin yayınladı. Bu listeye göre en çok indirilen oyunlar ve en çok indirilen uygulamaların başında, Subway SurfersFacebook ve Shazam zirvede yer aldı. Elde edilen gelirlere bakıldığında ise liste şu şekilde sıralandı Puzzle & Dragons, LINE ve Pandora Radio.
Google‘ın Play’in açıldığı 2008 yılından bu yana en çok indirilen ve en çok gelir elde eden oyun ve uygulamaları içeren Listeye göre hem indirme hem de gelirde ilk 5 sırada yer alan ülkeler şu şekilde sıralandı: ABD, Japonya, Güney Kore, İngiltere ve Hindistan. Özellikle oyun kategorisinde bu 5 ülke ile birlikte öne çıkan diğer ülkeler arasında Türkiye, Meksika, Rusya ve Tayland da yer almaktadır.

İndirme bütçelerin %90’lık oranı oyunlara gitti.

Android’de tüm zamanların en çok indirilen oyunu Subway Surfers, en çok indirilen uygulaması Facebook, Müzik kategorisinin birinci uygulaması ise Shazam oldu.

line

Gelir liderliğine bakıldığında oyun sıralamasında Puzzle & Dragons, uygulama sıralamasında LINE ve müzik sıralamasında ise PandoraRadio birinci sırada yer aldı..

Uygulama ve oyunların ülkerlerine bakıldığında ise en çok indirilen oyun sıralamasın da Subway Surfers ile Danimarka’dan Kiloo en çok gelir elde eden oyun sıralamasında Puzzle & Dragons ile Japonya’dan GungHo Online ilk sırada yer aldı. En çok indirilen uygulama sıralamasında Facebook ile ABD’den Facebook, en çok gelir elde eden uygulama kategorisinde LINE ileJaponya’dan LINE yer aldı. En çok indirilen müzik uygulaması sıralamasında ise Shazam ile İngiltere’den Shazam Entertainment ve en çok gelir elde eden müzik uygulaması  kategorisinde ise Pandora Radio ile ABD’den Pandora birinci oldu.

App Annie‘nin verilerine göre Android platformunda şu ana kadar indirilen tüm uygulamaların yüzde 40’nı “oyunlar” oluşturdu. Android platformundaki uygulamaların  8 yılda elde ettiği toplam gelirlerin ise yüzde 90’ı “oyunlar”a gitti.Puzzle & Dragons

Tüm zamanların en popüler Google Play uygulamalarını aşağıdaki tablolarda yer almaktadır.

En çok indirilenler

  En Çok İndirilen
Oyunlar
En Çok İndirilen
Uygulamalar
En Çok İndirilen
Müzik Uygulamaları
1 Subway Surfers Facebook Shazam
2 Candy Crush Saga WhatsApp Messenger Spotify
3 Pou Facebook Messenger PandoraRadio
4 Temple Run 2 Instagram SoundCloud
5 Hill Climb Racing Clean Master TuneInRadio
6 My Talking Tom Skype Palco MP3
7 Despicable Me LINE WalkBand
8 Angry Birds Viber SoundHound
9 FruitNinja Twitter Magic Piano by Smule
10 Clash of Clans Flashlight by Surpax Poweramp

 Subway Surfers

En çok gelir elde edenler

En Çok Gelir
Elde Eden Oyunlar
En Çok Gelir Elde
Eden Uygulamalar
En Çok Gelir Elde
Eden Müzik Uygulamaları
1 Puzzle & Dragons LINE PandoraRadio
2 Clash of Clans LINE PLAY Poweramp
3 MonsterStrike LINE Manga Ultimate Guitar Tabs
4 CandyCrush Saga Pandora Radio Sing! Karaoke
5 Game of War–Fire Age KakaoTalk Magic Piano by Smule
6 Everybody’s Marble GREE TuneInRadio
7 Disney Tsum Tsum Pokemini DoubleTwistMusic Player
8 Summoners War Dragon Quest X FL Studio Mobile
9 Hay Day LOVOO iSyncr for iTunes
10 The World of Mystic Wiz Tinder LINE MUSIC

 

CEVAP VER