Twitter yayımladığı açıklama ile 235 bin Twitter hsabını aşırı şiddet içeren paylaşımlar barındırdığı için askıya aldığını duyurdu. Askıya alınan hesapların daha sonra ne yapılacağı henüz açıklanmadı.

Ülkemizde ve dünyada gündemi belirleyen en önemli sosyal medya araçlardan bir tanesi olan Twitter 235 Bin Twitter kullacısının hesabını aşırı şiddet içerdiği yüzünden dün askıya aldığını duyurdu.

Geçen aylarda 125 bin hesabı engelleyen Twitter 2016 yılından toplamda 360 bin hesabı bloklamış oldu.

2016 başından bugüne engellemelerin artan terör olaylarıyla doğrudan ilişkili olduğu belirtildi.

Birçok insanın ölümüyle sonuçlanan sayısız terör saldırısını kınadıklarını söyleyen Twitter, kendi platformları dahilinde söz konusu saldırıların destekleyicilerine yer vermeyeceklerini vurguladı.

Twitter’ın 360 bin civarında engellediği kullanıcı hesaplarının, doğrudan terörizmi teşvik eden içeriklere sahip kullanıcılara yönelik olduğu The New York Times‘taki haberde ayrıntıları ile birlikte yer aldı.

Önceki süreçte, çeşitli terör örgütü üyelerinin aralarındaki iletişimleri Twitter üzerinden gerçekleştirdikleri iddiası hakimdi.

Twitter’ın askıya aldığı hesaplara ne yapacağı bilinmemekle birlikte tüm kullanıcılar tarafından merakla beklenmektedir.

CEVAP VER